Uygulama önerileri

Matematik için en iyi 10 android uygulamaları

Bu matematik uygulamaları çocuklara matematiğin günlük hayatta da neden bu kadar önemli olduğunu öğretiyor. Aşağıdaki uygulamalardan bazıları, Matematik için Ortak Çekirdek Devlet Standartlarını takip eden İlk, Orta ve Lise öğrencileri için gereken matematik alanlarını ve standartlarını hedeflemek için özel olarak tasarlanmıştır. Diğer birkaç matematik uygulaması, İngiltere Ulusal Müfredatı için çalışma programlarını takip etmek üzere tasarlanmıştır. Herkes matematik problemlerini farklı şekilde çözer ve geleneksel eğitim yöntemleri öğrencinin anlaması için en iyi yol olmayabilir.

1. Komodo Math

Aileler için öğretmenler tarafından tasarlanan Komodo, 5 ila 11 yaş arası çocuklar için matematikte sağlam bir temel oluşturur. Nitelikli bir matematik öğretmeni, çocuğunuz için bir öğrenme planını kişiselleştirir. Bir matematik öğretmeni, uygulamada her kullanıcının temel çizgisini belirler ve ebeveynler ödülleri tanımlar. Çocuklar daha sonra matematik bilgilerini ve becerilerini artırmak için çok az ve sık alıştırma yaparlar.

Komodo’nun odak noktası aritmetik ve zihinsel matematik/matematikte uzmanlaşmaktır çünkü bu, matematikte gelecekteki başarı için anahtar platformdur. Öğrenciyi, zaman çizelgeleri, bölme, kesirler, ondalık sayılar, yüzdeler ve daha birçok temel konu dahil olmak üzere sayma, toplama, çıkarma, çarpma yoluyla alır.

2. Rocket Math

Rocket Math uygulaması, çocukların matematik gerçeklerini öğrenmelerine yardımcı olur ve zor olması gerekmez. Başarı için bilimsel olarak tasarlanan Rocket Math Çevrimiçi Oyunu, çocuklara matematik gerçeklerini öğretmek için bir yol sunar, böylece zevk alabilirler, iyi yapabilirler ve hızlı yapabilirler. Yardım edemezler ama bu oyunu oynayarak matematik gerçeklerini öğrenirler. Çocuklar günün herhangi bir saatinde herhangi bir cihazdan, herhangi bir yerden giriş yapabilir ve oynayabilir!

On Öğrenme Alanından birini seçin – Öğrenciler on öğrenme yolundan birine yerleştirilebilir: toplama, çıkarma, çarpma veya bölme için temel 1’lerden 9’lara kadar, ayrıca 20’ye Ekle, 20’den Çıkar, Gerçek Aileleri ve 10’lar-11’ler-12’ler .
Anında yardım ve düzeltmeler alın – Bir gerçeği 3 saniyede yanıtlayamadığınızda, sorun ve yanıt Görev Kontrol tarafından verilir ve bunu öğrendiğinizi kanıtlamanız gerekir.
Rocket Math, çocukların basit aritmetik yanıtlamalarındaki hızını ve akıcılığını artırmak için tasarlanmış, okullar için mevcut bir programın bir dalıdır. Rocket Math, öğrencilerin kendi öğrenmelerini ve başarılarını görerek motive olduklarına inanır. Matematik gerçeklerini öğrenmeyi severler çünkü bu matematik yapmayı çok daha kolaylaştırır. Ebeveyn ve Öğretmen panoları, herhangi bir çocuğun veya bir grup öğrencinin ilerlemesini görmenizi sağlar.

3. Doodle Maths

DoodleMaths, evlerde ve okullarda matematik öğrenimini destekleyen bir matematik programıdır. Çocukların öğrenmedeki zayıf alanlarını belirler ve bir programı o çocuğa uyarlar. Mobil cihazlar ve tabletler için tasarlanan ve optimize edilen DoodleMaths, hareket halindeyken öğrenmek ve ev ödevlerini desteklemek için mükemmeldir. Özel eğitim ihtiyaçları veya dil engelleri ne olursa olsun, hem daha düşük başarılı öğrencilerle kazanımı artırmak hem de daha yetenekli olanları genişletmek için kullanılır. Yerleşik zekası, her çocuğa özgü güçlü ve zayıf yönleri tanımlar ve ihtiyaçlarına özel bir çalışma programı oluşturur.

Matematik öğretmenleri tarafından tasarlanan Doodle Maths uygulaması, tıpkı bir öğretmenin yapacağı gibi çocuğunuzun mevcut yetenek ve bilgisini karşılamak için uyarlanır. Sık uygulamayı kolaylaştırır ve hizmete abone olan öğrencilere yardım ve destek sağlar. DoodleMaths, Birleşik Krallık’ta oluşturulmuş olmasına rağmen, ABD Ortak Çekirdek Standartlarına da uygundur.

Başarıyı arttırdığı kanıtlanmış, güçlü ve zayıf yönlerine göre hazırlanmış bir çalışma programı ile 4-14 yaşındaki çocuğunuzun matematik güvenini geliştirin.

4. IXL Math

IXL Math uygulaması, 4-18 yaş için kapsamlı, müfredata uygun matematik ve İngilizce içerik sağlayan sürükleyici bir öğrenme deneyimidir. IXL ile çocuklarınız kendi hızlarında öğrenecekler, IXL’in uyarlanabilir soruları otomatik olarak doğru zorluk seviyesine göre ayarlanır. Çok çeşitli soru türleri, alıştırma oturumlarını taze tutar ve her tür öğrencinin başarılı olmasını sağlar. IXL’de ücretsiz olarak pratik yapabilir ve 10 soruyu cevaplayabilirsiniz.

Sınırsız soru, ilgi çekici öğe türleri ve gerçek dünya senaryoları ile IXL, öğrencilerin matematiği en büyüleyici şekilde deneyimlemelerine yardımcı olur! Matematik pratiği, matematik eğitiminin önemli bir yönüdür ve bu uygulama, bunu mümkün olduğunca üretken ve verimli hale getirmeye odaklanmaktadır. Ebeveynler ve öğretmenler, çocuklarının okulda öğretilen matematik becerilerinde ustalaşmasını ve hatırlamasını sağlamak için bunu kullanabilir. IXL’in dinamik matematik uygulama becerileri, İngiltere’nin 1’den 4’e kadar olan temel aşama müfredatının kapsamlı kapsamını sunar.

 

5. Photomath

Hem Android hem de iOS platformlarında ücretsiz olarak sunulan Photomath uygulaması, mobil cihazınızın kamerasını kullanarak matematik problemlerini kolayca çözebilir. Tek yapmanız gereken kamerayı bir matematik problemine yöneltmektir ve PhotoMath ayrıntılı adım adım talimatlarla yanıtları anında gösterecektir. Matematik için en iyi uygulama olarak kabul edilen Photomath, artırılmış gerçeklik özelliklerini kullanarak matematik sorularına bir çözüm buluyor.

Cebir gibi temel matematik problemlerinde en iyisidir. Uygulamanın ekranına yazarak sorunu kolayca çözebilirsiniz. Kullanıcı tamsayılar, aritmetik, ondalık, cebirsel ifadeler, grafikler ve çok daha fazlasına dayalı matematik problemlerini kolayca çözebilir. Bu matematik problem çözücü uygulaması, çok sayıda insana yardımcı olmak için yaklaşık 36 dili desteklemektedir. Photomath, tıpkı bir öğretmenin veya öğretmenin gerçek hayatta bir kara tahta üzerinde yapacağı gibi, güzel animasyonlu hesaplama adımlarını gösterir. Photomath, dünya çapında çok çeşitli sınıflarda ve okullarda öğrenci performansını iyileştirdi.

6. Prodigy

Prodigy, ilkokul öğrencileri için en iyi ücretsiz matematik uygulamalarından biridir. Prodigy, çocukların temel matematik becerilerini uygulamaları için ücretsiz, müfredata uygun, fantezi tabanlı bir matematik oyunudur. Prodigy’nin kullanımı tamamen ücretsizdir. Prodigy Matematik Oyunu uyarlanabilir ve çocuğunuzun güçlü ve zayıf yönlerine dayalı etkinlikler atayacaktır. Hepsinden iyisi, ebeveynleri veya öğretmenleri ilerleme ve zahmetli beceri alanlarından haberdar edecek harika bir raporlama sistemi var, böylece çocukların beceri gelişimini takip edebilirsiniz. 1-8. sınıflardaki çocuklar için uygundur, bu nedenle çocuğunuzla birlikte büyümek için çok fazla potansiyel vardır.

7. Splash Math

Splash Math uygulamasıyla (5-10 yaş arası), çocuklar 1. sınıftan 5. sınıfa kadar tüm içerikler için pratik yapabilir. Bu, tüm öğrencilerin yararınadır – sınıf düzeyini tamamlayan çocuk artık daha ileri gidebilir ve bir sonraki sınıf düzeyini uygulayabilir; ve önceki sınıf becerilerinin gözden geçirilmesine ihtiyaç duyan çocuk, geri dönüp onları güçlendirebilir. Splash Math, çocuğun seviyesine uyum sağlar ve tüm sınıf seviyesindeki matematik becerilerine hakim olmasını sağlar.

Splash Math, çocuklara 1. sınıf öğrenme toplama gerçekleri, çıkarma gerçekleri ve zaman konusunda yardımcı olur. Splash Math, 2. sınıftaki çocukların Yer Değeri, Sayı Algısı, Para ve Ölçümler gibi matematik becerilerini öğrenmelerine yardımcı olur. Splash Math, 3. sınıftaki çocukların çarpma gerçeklerini, bölme gerçeklerini, kesirleri ve geometriyi öğrenmede matematik becerilerini öğrenmelerine yardımcı olur. Splash Math, 4. sınıf öğrencilerinin ondalık sayıları öğrenmesine yardımcı olur.

Bu uygulama, platformlar arası erişilebilirlikle birlikte gelir; çocuklar, aynı oturum açma bilgilerini kullanarak masaüstü veya iPad üzerinden Splash Math’a erişebilir. Bu uygulama, ebeveynlerin, pratik yaparken çocuklarının sorunlu noktalarını ve güçlü yanlarını bilmelerini sağlayan, grafik gösterge tablosundaki anlayışlı performans raporlarının başka bir parlak özelliğine sahiptir.

8. Math Makers

Math Makers, çocuklara sayma, basamak değeri, kesirler, çarpma, bölme ve daha fazlası gibi matematik konularını öğretir. Bunu, zorluğa bulmaca çözme boyutu ekleyen fizik tabanlı oyunlar aracılığıyla yapar.Math Makers, CCSS’nin hangi bölümlerini karşıladığını tanımlar, bu da onu bu standartları takip eden öğretmenler için faydalı kılar.

Math Makers, oyun oynama ve matematik öğrenimi arasında mükemmel bir denge kurmayı amaçlayan bir uygulamadır. Uygulama, anaokulundan ilkokul seviyelerine kadar çocukların temel matematik kavramlarını anlamalarını ve sezgilerini geliştirir.

9. Maths Whizz

Maths-Whizz, 5-13 yaşındakilerin çevrimiçi matematik öğrenmesine yardımcı olan ödüllü bir matematik öğretmenidir. Çevrimiçi matematik dersleri, çocukların sınıfta daha fazlasını başarabilmeleri için öğrenme boşluklarını otomatik olarak hedefler. Maths-Whizz, çocuğunuzun ilerleme durumunu tam olarak görmenizi sağlayarak, anlaşılması kolay raporlarda mevcut yeteneklerini, ilerlemesini ve daha fazlasını size gösterir. Maths-Whizz, Ulusal Müfredat (Birleşik Krallık), Ortak Çekirdek Devlet Standartları Girişimi (ABD) ve Ortaöğretim Müfredatı Merkez Kurulu (Hindistan) ile uyumludur.

10.Vegetable Maths Masters

Vegetable Maths Masters sebze kullanan ücretsiz, eğlenceli bir matematik uygulamasıdır. Çocuklar, sebzelerin gerçek görüntüleri ile oynarken matematik becerilerini geliştirebilirler. Uygulama çocuklara sebzelerin isimlerini öğretiyor ve sebzeleri daha tanıdık hale getirmeye yardımcı oluyor. Uygulama, matematiği desteklemek ve aynı zamanda sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Bu matematik oyununun 3-4 yaş, 5-6 yaş ve 7+ yaş arası çocuklar için üç seviyesi vardır, ancak çocuklar kişisel beceri seviyelerine uygun olarak seviyeler arasında serbestçe hareket edebilirler. Uygulama eğlenceli, ilgi çekici ve pozitif olacak şekilde tasarlanmıştır. Çocuklar ayrıca matematik zorluklarını doğru bir şekilde tamamladıkları için yıldız kazanırlar ve bunları sanal bir dükkanda animasyonlu sebzeler satın almak için kullanabilirler.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir