Teknoloji Haberleri

Miami Belediyesi Kamu Çalışanlarına Bitcoin Olarak Ödeme Yapmaya mı Başlıyor

Başkan Suarez, kripto para birimini benimsemenin sesli bir savunucusu. Ve şehri küresel bir kripto merkezine dönüştürmeyi hedefliyor.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, şehrin ABD için bir kripto merkezine dönüştürülebileceği yolları formüle etmeye çalışıyor. Bu yılın başlarında Suarez, şehrin hükümet çalışanlarına maaşlarını Bitcoin ile ödemeyi planladığını ve ayrıca vatandaşların kripto para birimini kullanarak şehir vergileri ödemesine izin verdiğini söyledi. Suarez şimdi, şehrin bu sözleri bu ay içinde gerçeğe dönüştürmek için resmi bir teklif sunacağını belirtti.

Miami daha önce şehrin Bitcoin‘e yatırım yapabilmesi için bir teklif sunmuştu, ancak Florida sınırlamaları şu anda yerel yönetimlerin çok değişken bir varlık üzerinde işlem yapmasına izin vermiyor.

Suarez, Bloomberg’e verdiği bir röportajda, “Eğer kararı gündemimize koyduğum andan itibaren elinde tutabilseydik, yüzde 30 veya 40 oranında artardı, bu yüzden bir karar verici gibi görünürdüm. o zamanlar dahiydi” dedi. “Ama işler böyle.”

Suarez, Elon Musk ve El Salvador Başkanı Nayib Bukele gibi diğer önde gelen kripto para destekçilerinin yanı sıra güçlü bir Bitcoin inancını koruyor. Suarez kısa süre önce JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’u Bitcoin’i “değersiz” olarak nitelendirdiği için eleştirdi.

Suarez, Bitcoin’in “kesinlikle değersiz olmadığını” belirterek, kripto para biriminin değerinin geçen yıl ne kadar hızlı arttığına dikkat çekti. Suarez, “Son konuştuğumuzdan bu yana önemli ölçüde arttı,” diye ekledi. Mevcut eğilimlere dayanarak, dünyanın en popüler kripto para biriminin değerlemesi geçtiğimiz yıl yüzde 94’ün üzerinde artış kaydetti.

Suarez, uluslararası toplumda varlık sınıfı etrafındaki coşkuyu da vurguladı. Bitcoin, Afrika, Orta Amerika ve Güney Amerika’daki birçok ülkede temel para birimi olarak uygulanmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir